יש לכם חובות? יש דברים שלא עושים בשום מחיר!

המלחמה באוקראינה מחוללת מהומות! מחיר תשומות הבניה עתיד לעלות!

יש לכם חובות? יש דברים שלא עושים בשום מחיר!

ברגעים המאיימים הללו, כשאתם מרגישים שנכנסתם לחובות עד כדי הסתבכות כלכלית, זה הזמן להיזהר שלא להיגרר לטעויות חמורות העלולות להשליך רחוק על המצב הכלכלי שלכם. הפוסט הזה יתן לכם כללים ברורים מה לעשות ומתי. אך בעיקר מה לא.

אם קיבלתם טלפון מהבנק על חוב שאתם חייבים להחזיר את החוב תוך מספר ימים או שתגיעו למצב בו התיק שלכם יעבור לבית משפט, כדאי שתקראו את השורות הבאות.

מה קורה למדד תשומות הבניה?

מה לא עושים כשיש חור בבנק!

 

  1. האם כדאי לקחת עוד הלוואה? הדבר הראשון שיציעו לכם בבנק יהיה, לקחת הלוואה נוספת כדי לכסות את החור בבנק. אבל לא בטוח שזה רעיון טוב כל כך. בדרך כלל הלוואה נוספת רק תעמיק את המינוס בבנק. היא לא זו שתשחרר אותו.

 

  1. האם כדאי להחתים חבר קרוב על ערבות? במקרה שהבנק מציע לכם להחתים ערבים על ההלוואה, זה בגלל שההלוואה היא בסיכון גבוה מאוד. כך אם יהיה לכם ערב, הבנק ידרוש ממנו במקרה הצורך את הכסף. זה ממש לא פייר לקחת אדם קרוב ולהכניס אותו למצב כזה.

 

  1. האם כדאי לשעבד את הפנסיה? החוק מגן על הכספים שלכם של הפנסיה כך שאף אחד לא יכול לשחרר את כספי הפנסיה. אמנם בקופת הפנסיה שלכם יש הרבה מאוד כסף, אבל להיפך, לא כדאי לכם לגעת בה כי מה יהיה בעתיד. מהיכן יהיה לכם כסף לחיות? כספי הפנסיה מיועדים לעתיד ולא להלוואות! תחשבו פעמיים לפני שאתם נוגעים בהם.

 

  1. האם כדאי לכם למשכן את הבית שלכם או אפילו למכור אותו? שימו לב, חשוב לדעת שלדירה יש ערך גבוה מאוד. אם למשל אדם נקלע לחובות ונושים דורשים ממנו להשיב את החובות, יתייחסו אליו בצורה אחרת לחלוטין אם יש לו דירה לא ממושכנת כמובן. לכן, אם אתם יכולים שלא למשכן את הבית שלכם, זה יהיה עדיף. 

 

  1. כדאי לקבל החלטות רק לאחר ייעוץ אישי עם אנשי מקצוע. לפני שאתם פונים לעשות פעולה דרסטית לטובת החור שלכם בבנק, התייעצו עם מומחים בתחום. לא מתחילים להתעסק עם הבנק או חברת האשראי ולבצע איתה משא ומתן, בלי שאיש מקצוע מנוסה ראה את התיק שלכם.

 

מה שכן תעשו אם יש לכם מינוס בבנק!

 

  1. אם החוב שלכם כבר עומד בטיפול משפטי עם עורך דין, אתם חייבים להיות גם כן מוכנים מנגד. אל תישארו שאננים. גייסו עורך דין ממולח ששמעתם עליו המלצות שיעמוד לצידכם.
  2. אם אתם מרגישים שהחובות עברו את גבול הטעם הטוב, ואין לכם איך לצאת מהם, פנו מיד לייעוץ. אחרת אתם עלולים לטבוע בים החובות בלי שליטה…

 

רוצים למצוא את עצמכם מסודרים כלכלית? נמאס לכם מהחובות? מעונינים להתחיל לחיות נכון מבחינה כלכלית? אנחנו במפתח לכלכלת המשפחה כאן בשבילכם. המומחים שלנו יעזור לצאת לכם לצאת מהתסבוכת ולהגיע לשלווה כלכלית.איך תשפיע עליית המחירים על רכישת דירות? 

אז זה הסיפור. שאתם, רוכשי הדירות, הולכים לשלם את המחיר היקר. אם הבניה יקרה יותר, מחיר הדירות יעלה. אם למשל קניתם דירה מקבלן לפני שנתיים והבניה עדיין לא הסתיימה, אתם תתחילו לשלם תוספת מחיר. כל עוד הבניה תמשך, אתם תמשיכו לשלם עוד כסף.
 

חשבון פשוט יביא כי אם בשנה החולפת היתה עליה של 5.8% (נתונים מדויקים!) ועכשיו תהיה עלייה נוספת של אחוז, זה יצא סכום מופקע. אתם שואלים בכמה כסף מדובר? אז זהו, לא תאמינו, אם נשאר לכם לשלם מיליון ש"ח על הדירה, תשלמו עוד 68 אלף ש"ח! קחו בחשבון שעוד עתידות להיות עליות נוספות ואם רוסיה תמשיך להלחם, אתם עלולים גם לשלם מאות אלפי שקלים.

אבל זה לא בגלל שהקבלנים סחטנים. ממש לא. המחיר של חומרי הבניה עלה להם ולכן אתם תשלמו על כך. ואם לא ידעתם, זה סוכם מראש כאשר קניתם את הדירה.

מה עושים? איך מתמודדים עם סכומי עתק שכאלה?  

קודם כל מתייעצים. לא כדאי להחליט החלטות כבדות משקל שכאלו בעצמכם. יתכן שיועץ משכנתאות ימליץ לכם למחזר את המשכנתא שלכם כדי להתכונן עם תשלום מתאים להחזר החודשי העתידי. 

רוצים לדעת עוד? מחפשים דרך לחסוך כסף? מעוניינים לדעת שהכסף שלכם לא הולך לפח? בדיוק בשבילכם אנחנו כאן, חברת המפתח לכלכלת משפחה. אנו נעזור לכם לשמור על האיזון הכלכלי של הבית שלכם.

יש לכם חובות?

השאירו פרטים ונחזור אלכם
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר

למה חשוב כל כך ללמוד על התנהלות כלכלית נכונה?

מחפשים לחיות נכון? קודם כל מסדרים את הניירת המשפחתית

איך כדאי להתנהל נכון מבחינה כלכלית?

יש לכם הרבה הלוואות? חולמים להגיע לשלווה כלכלית? מתחילים לחיות נורמאלי!

מהן הטעויות הכלכליות הנפוצות שמהן חשוב להימנע?

מחפשים דרך להגדלת ההון העצמי? איך מגדילים הון עצמי?