הכל על ההחזר החודשי של המשכנתא

גם אתם שואלים את עצמכם מה צריך להיות גובה ההחזר החודשי של המשכנתא שלכם? מצד אחד אתם רוצים לסיים את המשכנתא כמה שיותר מהר, אבל מצד שני אתם רוצים לחיות ברווח, לקנות אוטו חדש, לשפץ את הבית ולטוס לחו"ל…

גם אתם חושבים איך אפשר גם וגם… גם לסיים עם המשכנתא מהר, אבל גם שההחזר מידי חודש לא ילחץ עליכם?

החזר חודשי

במיוחד בשבילכם, הכנו כתבה שתעזור לכם לגלות מה ההחזר החודשי הטוב עבורכם

כל משפחה בישראל שלוקחת משכנתא מתמודדת עם השאלה מה יהיה גובה ההחזר החודשי במשכנתא. כאשר ההחזר החודשי של המשכנתא גדול יותר, המשכנתא נפרסת לפחות שנים, ולכן הריביות שתשלמו יהיו נמוכות יותר. בנוסף, בנקים נותנים ריביות משתלמות יותר למשכנתא שנמשכת פחות זמן. זאת אומרת, שאם תבחרו בהחזר חודשי גבוה יותר, תוכלו לחסוך הרבה כסף במשכנתא שלכם.

אבל, קחו בחשבון שלא כל אחד יכול לעמוד בהחזר חודשי גבוה. אם המשכורת שלכם יחסית נמוכה, ויש לכם הוצאות מרובות, כנראה שהחזר חודשי גבוה יגביל אתכם, ותאלצו לחיות בצמצום. לעומת זאת, אם תבחרו בהחזר חודשי נמוך יחסית, המשכנתא בסופו של דבר תהיה הרבה יותר יקרה. כי היא נפרסת להרבה יותר שנים. ולכן, הריבית תהיה גבוהה יותר באופן משמעותי. אבל בפריסה ארוכה, תוכלו לחיות בתחושת רווח. תוכלו לאפשר לעצמכם לצאת לנופש, לקנות גיפ' וכו'.

אין החזר חודשי נכון לכולם, לכל משפחה יתאים גובה החזר חודשי אחר, לפי ההכנסות והוצאות שלה ולפי רמת החיים שהיא רגילה לחיות בו.

שימו לב, בנק ישראל החליט להגביל את ההחזר החודשי של עד 40% מההכנסה הפנויה (גובה ההכנסה לאחר שמורידים ממנה את המיסים, ואת החזרי ההלוואות הקיימות). אם יש למישהו הכנסה גבוהה מאוד, ההחזר החודשי שלו יכול להיות עד 50%. בדרך כלל הבנקים מאפשרים שההחזר החודשי יהיה על שליש מההכנסה הפנויה.

איך תחליטו מה יהיה גובה ההחזר החודשי שלכם?

  • לפני שאתם בוחרים מה יהיה גובה ההחזר החודשי שלכם, בדקו מה ההכנסות שלכם, מה ההוצאות שלכם. אם יש הוצאות מיותרות, חשבו מהי רמת החיים שאתם רוצים לחיות בה, אם אתם מוכנים להתפשר קצת על רמת החיים שלכם כדי לגמור עם המשכנתא מוקדם יותר וכו'.
  • זכרו שמשכנתא היא הלוואה לטווח רחוק. פריסת התשלום יכולה להימשך במשך עשרות שנים. לכן, כשאתם בוחרים את גובה ההחזר החודשי, חשבו גם על העתיד שלכם,  ולא רק על המצב העכשווי.
    א
    ם אתם זוג צעיר ואתם רוצים להרחיב את המשפחה, קחו בחשבון שיהיה לכם הרבה הוצאות. אל תבחרו בהחזר חודשי גבוה, כי גם אם עכשיו תוכלו לעמוד בו, כנראה שבעתיד יהיה לכם קשה יותר.
    בנוסף, אם אתם עתידים להתקדם בעבודה, והמשכורת שלכם צפויה לגדול, תוכלו לבחור בהחזר חודשי גבוה יותר, כי סביר להניח שתוכלו לעמוד בו.
  • אנו ממליצים לכם להיעזר ביועץ משכנתאות, הוא יעזור לכם לבחור את ההחזר החודשי המשתלם והנכון בשבילכם. 

לסיכום,

גובה החזר המשכנתא ישפיע על ההתנהלות היומיומית שלכם בכל השנים הקרובות. ולכן, כדאי לכם לשקול בכובד ראש איך אתם רוצים שהוא יהיה. יועץ משכנתאות מומחה ידע לתכנן לכם תמהיל משכנתא המתאים לצרכים שלכם. פנו עוד היום ליועצי המשכנתאות שלנו ותיהנו מחיסכון מושלם.  

השאירו פרטים ונחזור אלכם
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר

חולמים לקנות דירה חדשה מקבלן? מרתיעה אתכם עליית מדד תשומות הבניה?

למה בחורף מוציאים יותר כסף?

מדד המחירים לצרכן מטפס ומטפס ומחירי הדירות יחד איתו

מה קודם למה, חיסכון או החזר הלוואה?

מרוויחים כסף ולא רואים את הרווח? איך מתגברים על החורים באצבעות?

מתכוננים לרכוש מוצרי חשמל? רכשו לפני עלייה נוספת במדד המחירים לצרכן!