החובות מעמיסים עליכם? לפניכם שאלות והתשובות שיעזרו לכם להשתקם!

תתפלאו לשמוע כי סקרים שנערכו הוכיחו כי ככל שהמדינה מפותחת ומתקדמת יותר, התושבים בה שקועים בחובות עמוקים וכבדים יותר. בעבר, כאשר שאבו מים מהבאר וקנו חלב מהחלבן, לא היה מושג של חובות. קנו מוצרים בכסף שהיה. לא קנו בלי כסף. הרוויחו מעט וצרכו בהתאם. חיו עם מה שיש. היום, דור השפע, יש הרבה ומגוון, וההרבה הזה גורם לנו לצרוך עוד ועוד. בלי קשר לכסף שיש לנו (או אין לנו) בבנק.

היום יש גם אנשים שמרוויחים הונים אבל נמצאים במינוס. מצב אבסורדי שחייבים לדעת איך להתמודד מולו בכבוד. בשורות הבאות תקבלו הרבה על קצה המזלג איך למזער חובות ואולי גם למנוע אותם מראש.

איך תסגרו חובות קיימים?

אם אתם עומדים במינוס משמעותי, כנראה שאתם כבר משלמים מדי חודש הלוואות ישנות חדשים לבקרים. 

העבודה מתחילה עכשיו ומיד!

לפני שתצאו לדרך, חשוב שתדעו שאתם עומדים לקראת עבודה מייגעת. אל תתחמקו מזה. ואם אין לכם כח לשינויים וליזע, אתם מוזמנים להמשיך להתלונן על החובות ולגלגל אותם מפה לשם. בהצלחה. אם אתם כן מחליטים לשנס מותניים ולהתחיל במלאכה, הערכתנו שגורה. כל הכבוד. אתם בעלי אחריות ואומץ! 

קודם כל מודעים למצב!

כמו לפני כל צעד משמעותי בחיים, המרכיב החשוב ביותר יהיה, לדעת ולהכיר את המצב. אם אתם רוצים לצאת ממצב מסוים, אתם חייבים לדעת להכיר אותו לעומק, להבין היכן אתם עומדים. רק כך תוכלו לחפש את הדרך לצאת משם. 

מה עושים? לוקחים דף ועט (!) ומכינים רשימה מסודרת של כל ההוצאות החודשיות כולל הלוואות, תשלומים וכו'. אחרי שרשמתם את כל ההוצאות שלכם והגעתם לסכום הסופי, רשמו בדף נוסף את כל ההכנסות שלכם. 

הגעתם לסכום הכולל? יופי. בדקו בכמה אתם חורגים מדי חודש. רשמו את הסכום הזה בתחתית הדף.

עכשיו אתם רוצים ושואפים להגיעל מצב בו אתם מוציאים פחות כסף מהסכום אותו אתם מכניסים. נכון? אז קחו שוב פעם את הדף עם כל ההוצאות ונסו לדרג אותם. לאט אבל בטוח תורידו מהוצאות שאתם לא חייבים אותם. עד שתגיעו להחלטה מה אתם מורידים מסדר היום לטובת המצב הכלכלי שלכם.

מה עוד? נסו לחשוב איך אתם מוסיפים הכנסה נוספת. אולי עבודה צדדית, תוספת שעות עבודה או כל פתרון מעשי אחר.

איך מתעדפים תשלום חובות?

במקרה של הוצאה לפועל:

לא מחכים אפילו יום אחד. בררו מיד איך תוכלו לפרוס את החוב באופן בו אתם תוכלו לעמוד בתשלומים.

חובות לעירייה:

לפעמים חובות לעירייה יכולות לגרום לבעיות סבוכות. מכיוון שהעירייה היא גוף ממשלתי והיא עלולה לעקל לכם את הבית אם לא תשלמו את הכסף.

פשיטת רגל:

שאלה נפוצה, האם פשיטת רגל היא פתרון למצוקה כלכלית? לא ממש. הכרזה על פשיטת רגל לא תמנע מכם חובות במכולת, בבית הספר וכו. פשיטת רגל רק תמנע מכם חובות מגופים ממשלתיים.

רוצים לצאת מהמשבר ומהר? מחפשים משהו שיעזור לכם? אנו בחברת המפתח לכלכלת המשפחה כאן כדי לעזור לכם. צוות המומחים שלנו כבר ליוו לקוחות רבים מספור באופן אישי וצמוד עד לביטחון הכלכלי המובטח.

אני רוצה לפגוש כלכלן בכיר שיעזור לי להתמודד עם מצבי הכלכלי. 

השאירו פרטים ונחזור אלכם
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר

למה חשוב כל כך ללמוד על התנהלות כלכלית נכונה?

מחפשים לחיות נכון? קודם כל מסדרים את הניירת המשפחתית

איך כדאי להתנהל נכון מבחינה כלכלית?

יש לכם הרבה הלוואות? חולמים להגיע לשלווה כלכלית? מתחילים לחיות נורמאלי!

מהן הטעויות הכלכליות הנפוצות שמהן חשוב להימנע?

מחפשים דרך להגדלת ההון העצמי? איך מגדילים הון עצמי?