משק בית ותחזוקתו שווה להחזקת מפעל כלכלי המגלגל כספים

משבר הקורונה הוא צמד מילים שעוד יתגלגלו על שפתינו עוד שנים רבות בכל הנוגע להתנהגות כספית. מה שראינו במשבר הקורונה אלו הם דברים רבים שחלקם לטוב וחלקם למוטב. 

מה למדנו ממשבר הקורונה?

  • דברים רבים אותם אנו רגילים לצרוך, התגלו כלא הכרחיים כלל וכלל.
  • האוכל בבית הוא הרבה יותר טעים מכל אוכל קנוי אחר.
  • אפשר ליצור שעת איכות נפלאה עם הילדים בלי לבזבז מכלי דלק.
  • השמיים התכולים של ארצנו דווקא נהנו מהחופשה לה זכו בלי כל שובל מטוסים.

ונעבור לאיך כל זה נוגע להשוואה שנתנו בכותרת, שבין בית למפעל.

תארו לכם שמנהל מפעל לא היה מחזיק מנהל חשבונות ולא היה מכיר את כל פרטי ודקדוקי הכספים היוצאים ונכנסים מחשבונו העסקי. תוהו ובוהו! אי אפשר לנהל חברה מצליחה בלי מעקב מקצועי חיצוני על כל שקל ושקל העובר תחת ידיו.

אל תבינו לא נכון. אין צורך שתתנו לגוף חיצוני לנהל לכם את חשבונכם. אבל, אולי הגיע הזמן שתעשו זאת בעצמכם? 

שמעתם פעם את האימרה כי ידיעת הבעיה מהווה חצי פתרון? לא שניהול כספי נחשב לבעיה, אבל ברור שכאשר תהיו מודעים לכל ההוצאות וההכנסות שלכם, פתאום תגלו בכם כח להסתפק קצת יותר במה שיש בלי תאווה להוציא עוד כספים ועוד כספים. 

אל תזלזלו בבית שלכם. תנו לו את הכבוד הראוי. התייחסו ברצינות לכך שהתייעלות כספית יכולה לעלות את רמת החיים שלכם בצורה משמעותית.

התחילו לחשוב על חיסכון כסף 

ניתן כמה דוגמאות שעלו מן השטח מתקופת הקורונה ובין הסגרים והתנודות במצבי התחלואה בארץ. וודאי תזדהו עם חלקן.

חידוש קולקציה וכל מה שזה אומר:

שמתם לב שבקיץ הקודם בו התחיל משבר הקורונה הסתדרתם נפלא למרות שלא יצאנו לסיבובי הקניות אותם כל כך התרגלנו לעשות לפני כל תחילת עונה? הפלא ופלא…

זוהי הוכחה מוחצת שאתם יכולים להיות קצת פחות צרכנים וקצת יותר מתחשבים בעצמכם ובחשבון הבנק שלכם. נסו להיות הגיוניים בין הקניות שאתם עורכים לבין המקום שנשאר עוד בארון.

המסעדה של אמא:

לאחר שבתקופת הקורונה חנויות המזון המוכן והמסעדות היו סגורות מאחורי מנעול ובריח, פתאום המטבח שלנו הפך למקום יותר דומיננטי ויותר פעיל. 

מה שקרה בעקבות כך: חיסכון אבסולוטי של 1000 ₪, מי יותר ומי פחות. לא מגרה אתכם להפסיק לפקוד את המסעדה שעושקת אתכם בכל חודש מחדש בסכום לא מבוטל? שמרו עוד קצת את ההשפעות החיוביות מתקופת הקורונה… 

המשיכו להכין אוכל בבית ובכך תשאירו לכם עוד כסף בחשבון.

אין כמו בבית:

אין הרבה מה לומר חוץ מלהיזכר בטיולים הגרנדיוזיים אותם עשיתם ברוב התלהבות עד 100 מטר סביב לביתכם ואת תחושת האושר הגדולה אותה חשתם אחרי טיול כזה. אולי לא צריך להסתובב כל כך הרבה על מנת להנות…

השמיים נעולים - זאת עובדה:

מכירים את הכפייתיות של חיפוש אחר כרטיסי טיסה זולים? בטח שכחתם אבל פעם פעם היו מטוסים זמינים וכל מדינה בה חשקתם יכולתם להגיע אליה, היום במדינה אחת התחלואה היא X ובמדינה אחרת התחלואה היא Y. גם אם מאוד רציתם לטוס, השמים היו נעולים. אם עד היום לא הצלחתם לרסן תאוות מסוימות, מהיום אחרי שהגיע הנגיף הסיני וחינך את כולנו אולי נצליח יותר להוציא כסף על צרכים ופחות על דחפים.

מסקנות קריטיות:

הזמן עושה את שלו. אם לא נתאמץ לשמר את כל אותם תרחישים משפחתיים וחיוביים שעברו עלינו בתקופה מאתגרת זו, הם יתנדפו כלא היו. לא חבל?

נסו לעשות עכשיו לפני שיהיה מאוחר, כמה צעדים אותם תהפכו לחלק מהתנהלותו השותפת של הבית על מנת לעזור לכם לשמר את הרוח הנכונה לחיסכון נכון.

מתעניינים עוד? רוצים עזרה בניהול הפיננסי?

צרו קשר ואנו נשמח לעזור לכם בכל מה שתרצו. בואו לדבר עם המומחים שלנו. השאירו פרטים לתיאום פגישה שתניף אתכם קדימה. 

השאירו פרטים ונחזור אלכם
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר

יש לכם הרבה הלוואות? חולמים להגיע לשלווה כלכלית? מתחילים לחיות נורמאלי!

מהן הטעויות הכלכליות הנפוצות שמהן חשוב להימנע?

מחפשים דרך להגדלת ההון העצמי? איך מגדילים הון עצמי?

מהם 3 הצעדים המומלצים לזוגות צעירים להתנהלות כלכלית תקינה?

כיצד תדעו כמה כסף אתם מוציאים מדי חודש?

מחפשים להגדיל הכנסה בתחום הניקיון? הפוסט הזה יעזור לכם!