איך נעזרים במחשבון משכנתא?

אם אתם רוצים לדעת מה יהיה גובה ההחזר החודשי של המשכנתא שלכם או אפילו לבדוק כמה משכנתא אתם יכולים לקחת אם יכולת ההחזר שלכם או ההון העצמי שלכם מוגבלים לסכום מסוים. תוכלו להיעזר במחשבון משכנתא.

עודכן בתאריך 2021\05\20.

מחשבון משכנתא הוא כלי חכם ויעיל. השימוש בו הוא פשוט ולא מורכב בכלל. אתם מזינים את הנתונים שלכם ומשאירים את הנתון אותו אתם רוצים למצוא, ריק. תוכלו לחפש כל פעם נתון אחר ולראות איך המשכנתא מושפעת מכל נתון. תוכלו לבחור מסלול אותו אתם רוצים ולשלב אותו בחישוב המשכנתא שלכם.

הנתונים המוזנים במחשבון המשכנתא:

קרן ההלוואה:

סכום ההלוואה שאתם רוצים לקבל הוא גובה הקרן של ההלוואה שלכם. לכל מסלול משכנתא קרן ההלוואה תהיה שונה. 

תקופת ההלוואה:

כל מסלול הוא בעל תקופה משלו. כל מסלול מסתיים תוך כמה שנים. שנות ההלוואה הן תקופת ההלוואה. יש מחשבונים בהם תקופת ההלוואת מחושבת בצורת מספר שנים ויש מחשבונים בהם החישוב הוא שונה והוא מחושב במספר חודשים.

גובה הריבית:

המשכנתא מורכבת ממספר מסלולים, לכל מסלול גובה ריבית אחר, הריבית היא בעצם המחיר שאתם משלמים על המשכנתא שלכם, החזר כולל הוא בעצם החזר על הקרן בתוספת ריבית.

תמהיל משכנתא:

הרכב משכנתא הוא בעצם תמהיל משכנתא, תמהיל המשכנתא מכיל את כל הנתונים שמרכיבים את המשכנתא שלכם. החל ממספר שנות השנים של אורך חיי ההלוואה שלכם עובר באילו מסלולים בחרתם עד לכל הפרטים הקטנים ביותר. אם בנק אחד נתן לכם הצעת מחיר לתמהיל מסוים ואתם רוצים להשוות אותו לתמהיל אחר, תוכלו להיעזר במחשבונים המאפשרים זאת, זה יעזור לכם לקבל את החלטה הנכונה לחיסכון במשכנתא שלכם. חשוב לזכור שבנייה טובה ומתוכננת של תמהיל המשכנתא, יכולה לחסוך לכם הרבה. זה אולי ישמע לכם יומרני מעט, אבל זו המציאות, תכנון תמהיל משכנתא טוב מביא להתנהלות פיננסית נכונה ורגועה בהמשך החיים.

אם אתם כבר מבינים קצת בתחום המשכנתאות וודאי תסכימו איתנו כי תמהיל משכנתא איכותי חשוב יותר במשכנתא לעומת ריביות זולות. 

אם אתם לאחר לקיחת משכנתא ואתם רוצים לבדוק את הנתונים שלכם, אתם יכולים להוציא את דו"ח יתרות המשכנתא שלכם, בדו"ח זה תמצאו את כל הנתונים של המשכנתא שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אלכם
פרטיך ישמשו לצורך קבלת הצעת מחיר, בכפוף לתנאי השימוש ולמדיניות הפרטיות של האתר

מה יכול לגרום להתייקרות שירות יועצי המשכנתאות?

איך מגישים בפועל בקשה לסיוע בשכר דירה?

איך מקבלים סיוע בתשלום השכירות? הכל על סיוע בשכר דירה

כך תבחרו יועץ משכנתאות!

הכל על ההחזר החודשי של המשכנתא

למה כולם מדברים עכשיו על מחזור משכנתא

צפוי מהפך משמעותי בשוק המשכנתאות

מתלבטים אם לעבור לגור לבד?

להמשיך להקפיא את המשכנתא?

כמה ייעוץ משכנתא יעלה לכם?

סוגי משכנתאות